Uz jauno krastu

SILVESTRS SAVICKIS, biedrības “Mārupes uzņēmēji” padomes loceklis, “Uzņēmēju Vēstis” redaktors

Atšķirībā no pretrunīgi vērtētā rakstnieka Viļa Lāča romāna “Uz jauno krastu” varoņu dramatiskajiem likteņiem mums par savu dzīvi ir dota iespēja lemt pašiem. Tāpēc jūnija sākumā būsim devušies pie pašvaldību vēlēšanu urnām un izlēmuši, kādu attīstības ceļu savā novadā vēlamies iet turpmākos četrus gadus. Šoreiz par vienu pašvaldības deputāta vietu cīnīsies 7,2 kandidāti, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms četriem gadiem, – vēlēšanās Mārupes novadā kandidē 137 kandidāti no 9 sarakstiem.

“Uzņēmēju Vēstis” vaicāja katra Mārupes pašvaldības vēlēšanām iesniegtā saraksta līderim par tā galveno prioritāti ievēlēšanas gadījumā. Negāja viegli, jo dominēja centieni atbildes vispārināt un runāt par “līdzsvarotu attīstību, saimniecisku pieeju un visas sabiedrības pārstāvju iekļaušanu lēmumu pieņemšanā”. Tomēr iespēju robežās centāmies tikt pie konkrētības. Vai mums izdevās, lasiet žurnālā. Ņemot vērā žurnāla “dzīves ciklu” trīs līdz četru mēnešu ilgumā, tie, kuri lasīs post factum jeb tad, kad vēlēšanu iznākums būs jau zināms, varēs salīdzināt solīto ar reālajiem darbiem vai vismaz to sākumu.

Mārupes novads mainās, un tas ir lieliski, jo pārmaiņas rada cilvēki. Mārupes pilsētas jauno “kluso centru” tieši pašlaik veido Latvijas Universitātes profesors un zvērināts advokāts Jānis Kārkliņš, viņa ģimene un draugi. Projekta “Muuna” pirmās kārtas dzīvojamās mājas jau tagad ir atdzīvinājušas nolaisto kvartālu pie Gaujas un Ventas ielas krustojuma. Jānis nav dzimis mārupietis, bet dzīvo šeit jau 20 gadus, un, manuprāt, svarīgākais ir fakts, ka tieši Mārupē viņš sastapa jaunus draugus, kuri kļuva arī par viņa biznesa partneriem, izveidojot virkni jaunu un sekmīgu uzņēmumu. Mārupe vieno un rada.

Tīraine ir nenovērtētā Mārupes pērle, uzskata uzņēmējs un puķkopis Pēteris Pikše, kurš šeit dzīvo un saimnieko lielāko savas dzīves daļu. Tīrainē nokļuvis “ģimenes apstākļu dēļ”, dzīves laikā gan ir piedzīvojis pilnīgu vietas transformāciju no purva raktuves ar barakām strādniekiem līdz topošajiem Rīgas jaunajiem vārtiem ar augošu izglītības un sporta infrastruktūru. Sarunā ar Pēteri uzzināsim par Tīrainē kādreiz bijušo hipodromu, Medema purva sākumu tieši pie viņa mājām un cariskās Krievijas pasta sūtījumu vara plombēm, ko Pēteris joprojām atrod savas saimniecības auglīgajā augsnē.

Par to, ka novadā aktīvi strādā metālapstrādes un mašīnbūves nozares uzņēmumi ar vairāk nekā 100 miljonu gada apgrozījumu, “Uzņēmēju Vēstis” rakstīja tieši pirms gada.

Daļa no tiem savu ražošanu veic militārajai un drošības industrijai, kas ir aktuāla tieši šodien. Ne vienmēr militārās nozares uzņēmumi ir atklājami, bet mēs ne tikai noskaidrojām, ka tepat mums blakus vismaz 3 rūpnīcās tiek ražoti droni militārajām vajadzībām, top militārais apvidus transportlīdzeklis, atrodas Latvijas munīcijas ražotāja galvenā mītne un vēl daži valsts drošības stiprināšanai nozīmīgi uzņēmumi, bet arī radām iespēju intervēt šo uzņēmumu vadītājus un īpašniekus. Par to lasiet Andas Pūces veidotajā rubrikā “Mārupe var!”.

Visbeidzot, pateicoties RIX lidostai, Mārupei uz mūžīgiem laikiem (cerams) pienākas Rīgas vārtu statuss, raugoties arī starptautiskā griezumā. Gaisa kuģi katru dienu atved tūkstošiem ieceļotāju, no kuriem liela daļa ceļu iekšzemē turpina, izmantojot auto nomas pakalpojumus. Tādējādi diezgan pašsaprotami, ka tieši Mārupes novads ir izveidojies par Rīgas un visas Latvijas auto nomu centru, jo, kur gan ir vislabākais transportlīdzekļu iznomāšanas bizness, ja ne lidostā un ap to. Ko piedāvā Latvijas auto iznomāšanas uzņēmumi, devās skaidrot Laura Kulakova.

Meklējiet mūsu žurnālu vairāk nekā 100 sabiedriskajās vietās novadā, bet, ja bezmaksas drukātie eksemplāri ir beigušies, neraizējieties – visus rakstus bez maksas var lasīt mūsu portālā uznemejuvestis.lv. Lai forša vasara un laba lasīšana!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *