Mārupe izvēlas 2025!
SILVESTRS SAVICKIS
“Uzņēmēju Vēstis” īsais gids pašvaldību vēlēšanām jeb viss, kas jums jāzina, gatavojoties nobalsot par savu nākotni Mārupes novadā.
Vēl tikai neliels laika sprīdis, un Latvijas iedzīvotājiem jau 7.jūnijā atkal būs iespēja doties pie vēlēšanu urnām un veikt savu izvēli par “vistuvākajiem” – savas pašvaldības deputātiem jeb tiem, kas turpmākos 4 gadus pieņems lēmumus par ikvienam iedzīvotājam būtiskiem jautājumiem – savu skolu, veloceliņu, maksu par ūdeni un atkritumu apsaimniekošanu. Un ne tikai, protams. Latvijas pilsoņiem baudīt tiešās demokrātijas pienākumus (jo piedalīties vēlēšanas ir pienākums katram pilsonim) piekrīt 3 jautājumos – ievēlēt Eiropas Parlamenta deputātus no Latvijas, balsot par Saeimas sastāvu un ievēlēt savas pašvaldības priekšstāvjus. Pašvaldību vēlēšanas mēdz saukt par “vistuvākajām”, jo ievēlētie deputāti lems tieši par mūsu ikdienai vistuvākajiem jautājumiem, un lēmumu sekas atsauksies uz katru un ikvienu visātrāk un vistiešāk. Gan ikdienas ērtību (vai neērtību) ziņā, gan maciņa saturā, gan skatā pa savas virtuves logu.
Konkurence – 1:7,2
Kas tad mūs sagaida Mārupē? 2025. gada pašvaldību vēlēšanām ir pieteikušies 9 saraksti.
Salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām 2021. gadā, tas ir par 2 sarakstiem mazāk, jo toreiz bija 11. Konkurence arī gan kļuvusi nedaudz mazāka – šogad par 19 deputātu vietām novada pašvaldībā sacentīsies 137 kandidāti, iepriekš – 153.
Vienkāršā matemātika saka, ka uz vienu deputāta vietu kandidē 7,2 pretendenti.
Vieni izstājas – citi piesakās
Galvenais jaunums, ja tā var teikt, ir ilggadējā Mārupes novada domes priekšsēdētāja Mārtiņa Bojāra (Zaļo un Zemnieku savienība, ZZS) “nekandidēšana”. Viņš arī ir vienīgais no esošā sasaukuma deputātiem, kas nepretendē uz deputāta vietu nākamajā domē – visi pārējie 18 Mārupes novada pašvaldības deputāti atkal ir ierindā.
Atšķirībā no iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām savu sarakstu šogad nav pieteikusi Saeimā un valdībā pārstāvētā partija “PROGRESĪVIE”. Vēlēšanās nepiedalās arī iepriekšējās vēlēšanās kandidējušās partijas “Saskaņa”, “Latvijas Krievu savienība” un “Alternatīvie”.
Toties šogad sevi ir pieteikusi cita Saeimā pārstāvētā partija LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ, un par tās līderi pieteikts iepriekš progresīvos pārstāvējušais Edgars Jansons. Vēl viens jaunums ir saraksts SUVERĒNĀ VARA, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI, kā līderis ir savulaik bijušais Mārupes domnieks no saskaņas Andrejs Kirillovs.
Jauni līderi
Sarakstos parādījušies arī jauni līderi. Tā ZZS ir jauns pirmais numurs – Matīss Rings. Šogad Mārupē sevi atsevišķi no ZZS pieteica Latvijas Zaļā partija (LZP), un tās līderību ir uzņēmies pašreizējais domes vicemērs, iepriekšējās vēlēšanās no ZZS kandidējušais un ievēlētais Valdis Kārkliņš.
Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) Nr. 1. šogad būs Uģis Šteinbergs, savukārt esošās domes priekšsēdētājs Andrejs Ence sarakstā ieņem vien 3. vietu. Šobrīd domē nepārstāvētās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saraksta līdere ir Dace Krastiņa, kas iepriekšējās vēlēšanās JKP sarakstā bija pārstāvēta ar 7. numuru.
Migrācijas un nemainība
Esošos līderus uz vēlēšanām nemainīgus saglabājuši “Latvijas attīstībai” (LA), kuras vadībā ir Aivars Osītis, un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) ar savu līderi Andri Puidi.
Turpretim savulaik bijušais Mārupes pašvaldības vadītājs, iepriekšējās vēlēšanās no Jaunās VIENOTĪBAS ievēlētais Normunds Orleāns tagad ar salīdzinoši augsto 6. numuru pārstāv sarakstu “Latvijas attīstībai”. Tāpat Jauno VIENOTĪBU atstājis (izslēgts 2021. gadā) domes deputāts Nikolajs Antipenko, kurš šogad vēlēšanās startē no LRA saraksta.
Tehniski par lielāko migrāciju ir uzskatāma Latvijas Zaļās partijas (LZP) saraksta izveidošana, kurā var sastapt daļu esošo domes deputātu, kas iepriekšējās vēlēšanās pārstāvēja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) sarakstu: jau minētais Valdis Kārkliņš, kā arī Gatis Vācietis un Dace Štrodaha. Tomēr LZP paradīšanās Mārupē nav uzskatāma par pilnīgu jaunumu. Saraksts ar LZP nosaukumu bija pārstāvēts arī pirms 12 gadiem – 2013. gada pašvaldību vēlēšanās, tiesa, tikai tad tajā bija pavisam citi dalībnieki. Katrā gadījumā vingrinājums ar “zaļajiem un zemniekiem”
vieglāks nav kļuvis – ierindas vēlētājam saprast, kuri ir kuri, raugoties no politiskās piederības, ideoloģijas un programmas, nebūs nemaz tik viegli, bet, kā zināms, pašvaldību vēlēšanās cilvēki balso par cilvēkiem, nevis partijām.
Slavenības sarakstos
Kā jau uz katrām vēlēšanām, sarakstos var atrast sabiedrībā pazīstamas personas, kuras primāri savu atpazīstamību guvušas ar politiku nesaistītās nodarbēs, visbiežāk kultūrā un sportā. Tā ir arī šogad.
NA sarakstā ar 4. numuru startē šī brīža Latvijas U18 hokeja izlases galvenais treneris un vienlaicīgi Mārupes novada deputāts Oļegs Sorokins. NA šogad savu sarakstu “pastiprinājuši” arī ar atpazīstamo dziedātāju un mūziķi Arni Medni. Atceramies, ka iepriekšējās vēlēšanās NA sarakstā bija aktrise Rēzija Kalniņa, kura tika arī ievēlēta domē, bet drīz pēc ievēlēšanas no mandāta atteicās. Savukārt pazīstamais hokejists, tagad hokeja treneris Rodrigo Laviņš vēlēšanās kandidē no LZP saraksta.
Pašvaldības administrācijas pārstāvji
Tradicionāli partijas un saraksti uz vēlēšanām “deleģē” arī vietējās slavenības, kuras paralēli darbam domē ieņem atpazīstamus amatus pašvaldības institūcijās. Sarakstos figurē domes deputāte, ilggadējā Mārupes Kultūras nama vadītāja un novada kultūras dzīves organizatore, mūziķe Ira Dūduma (LRA), novada skolu direktori: domes veterāni Mārupes Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Lagzdkalns (LRA) un Mārupes novada Mūzikas un mākslas skolas direktore Dace Štrodaha (LZP), Babītes mūzikas skolas direktore Inita Pūķe (LZP), bet pirmo reizi spēkus politikā iemēģinās Mārupes pamatskolas direktors Kristaps Purviņš (LA).
Starp deputātu kandidātiem ir arī pašvaldības administrācijas vai iestāžu pārstāvji: Mārupes Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Liene Šmite (LA), dienas centra “Švarcenieki” vadītājs, arī esošais deputāts Gatis Vācietis (LZP), Babītes sporta kompleksa vadītājs Guntars Reika (LRA), kā arī Mārupes novada Sporta skolas vadītāja vietnieks Matīss Vārna (LZP) un Mārupes pamatskolas direktora vietniece Diāna Kravale (LRA), kā arī pašvaldības Centrālās pārvaldes juridiskās nodaļas vecākais jurists Jānis Buza.
Sabiedriskie aktīvisti
Nenoliedzami, saraksti cer gūt vēlētāju atbalstu, savās rindās aicinot ne tikai sportistus, māksliniekus, skolu direktorus un redzamākos pašvaldības administrācijas pārstāvjus, bet vēl jo vairāk, akumulējot sabiedriski aktīvos cilvēkus, kuri ikdienā nonāk sabiedrības uzmanības priekšplānā, darbojoties ar sabiedrībai svarīgiem jautājumiem. Arī šogad sarakstos var ieraudzīt virkni vietējā mēroga sabiedrisko aktīvistu. Tā, piemēram, starp tiem ir Zigmunds Vīķis (LA), Izglītības un jaunatnes konsultatīvās padomes vadītājs un Mārupes pamatskolas padomes priekšsēdētājs, Arnis Priediņš (LA), jurists un vairāku novadā pamanītu sabiedrības intereses skarošu jautājumu virzītājs, Elīna Puncule (LZP), populārās Mārupes aukstumpeldētāju biedrības vadītāja un pasākumu organizatore, Guntis Ruskis (LA), BMX dzīves organizators novadā, arī pašreizējais domes deputāts, Ilmārs Jasinskis (LA), uzņēmējs, aktīvās atpūtas parka JIP Mārupīte jeb “Mārupes pludmales” īpašnieks. Vai darbs sabiedrības labā palīdzēs gūt deputāta mandātu vēlēšanās – to redzēsim pēc 7. jūnija.
Saraksts | Pieteikto kandidātu skaits uz 19 vietām domē |
Politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība” | 22 |
Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” | 21 |
“Latvijas attīstībai” | 21 |
Latvijas Zaļā partija | 21 |
LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ | 14 |
Jaunā VIENOTĪBA | 12 |
Zaļo un Zemnieku savienība | 10 |
“SUVERĒNĀ VARA”, APVIENĪ BA JAUNLATVIEŠI | 9 |
JKP Jaunā konservatīvā partija | 7 |
Dalītās ģimenes
Analizējot vēlēšanu sarakstus, garām nepaslīd arī ģimenes, kuru dalībnieki kandidē velēšanās, bet katrs no sava saraksta.
Uzmanību piesaistīja divi. Ivars Punculis, pašreizējās domes deputāts, domē pašlaik ievēlēts no Nacionālās apvienības, bet uz nākamo sasaukumu kandidē no Latvijas Reģionu Apvienības, savukārt viņa dzīvesbiedre Elīna Puncule savu kandidatūru ir pieteikusi no Latvijas Zaļās partijas saraksta.
Tāpat jau pieminētais Normunds Orleāns, domes deputāts, kurš šā brīža domē ievēlēts no Jaunās VIENOTĪBAS saraksta, tagad startē kā “Latvijas attīstībai” kandidāts, savukārt viņa dēls, Kārlis Orleāns, centīsies iegūt pašvaldības deputāta statusu, kandidējot no Nacionālās apvienības.
Soliņa garums
Runājot sporta terminoloģijā, katras komandas spēks ir tās rezervēs, tāpēc nav peļami laikus novērtēt iesniegto sarakstu skaitliskos parametrus. Nesenā vēsture parāda, ka maksimālais deputātu mandātu skaits vienam sarakstam ir 5 – tos 2021. gada vēlēšanās izdevās apgūt diviem sarakstiem – LRA un ZZS, aiz sevis uzreiz atstājot 4 mandātus ieguvušo LA.
Tomēr katrs karotājs cenšas noklāt pēc iespējas lielāku cīņas laukumu jau izejas pozīcijās, tāpēc tālāk apkopojām kvantitatīvo katra saraksta piedāvājumu.
Saraksti atzīmēti dilstošā secībā, vienāda kandidātu skaita gadījumā augstāk parādīts saraksts, kam izlozes kārtībā piešķirts augstāks numurs.*
PRIORITĀTES:
līdzsvarota attīstība, saimnieciska rīcība, ērta mobilitāte un pārdomāta transporta infrastruktūra, pirmsskolas izglītības pieejamība, nekustamā īpašuma nodokļa sloga mazināšana, iedzīvotāju iesaiste lēmumu pieņemšanā un esošā novada atkal sadalīšana atsevišķos Mārupes un Babītes novados.
“Uzņēmēju Vēstis” uzrunāja katra saraksta pirmos numurus un uzdeva divus jautājumus.
1. Kas ir viena visnozīmīgākā lieta, ko esat paveicis esošajā sasaukumā? (esošajiem domniekiem)
2. Ko uzskatāt par savu vissvarīgāko izaicinājumu jaunajā sasaukumā? (esošajiem domniekiem un pretendentiem no sarakstiem, kas nav ievēlēti domē šajā sasaukumā).
Visiem sarakstiem tika doti vienādi nosacījumi, tāpēc katram bija iespēja nosaukt tikai vienu, pašu galveno prioritāti katrā jautājumā. Jāatzīst, ka ar šo uzdevumu viegli tikt galā nebija nevienam – dominēja centieni iekļaut pēc iespējas vairāk tēmu, tomēr mēs iespēju robežās kopsavilkām atbildes tā, lai galvenā prioritāte būtu skaidri saprotama un sarakstu līderu sniegtās atbildes būtu savstarpēji salīdzināmas.
Atbildes tiek publicētas izlozēto saraksta numuru secībā.

“SUVERĒNĀ VARA”, APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI: Andrejs Kirillovs
(2) Partijas SUVERĒNĀ VARA un APVIENĪBA JAUNLATVIEŠI jaunajā Mārupes novada domes sasaukumā par savu vissvarīgāko izaicinājumu uzskata visa Mārupes novada attīstības vienmērīguma nodrošināšanu, veidojot to kā mūsdienīgāku, zaļāku un dzīvei ērtāku pašvaldību Latvijā. Šī mērķa sasniegšanai primāri ir jāpanāk ērts novada ciemu savienojums ar vēsturiskiem centriem ar publisko transportu un mūsdienīgu mobilitātes infrastruktūru, kā arī vienlīdzīgas pašvaldību pakalpojumu saņemšanas iespējas visiem novada iedzīvotājiem pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”– “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”: Andris Puide
(1) Faktiski biju vienīgais, kurš palika nelokāms jautājumā par “DEPO” [veikala – red.] pieguļošās infrastruktūras izbūvi. Paldies “DEPO”, infrastruktūra ir izbūvēta! Tāds bija sākotnējais solījums un vienošanās ar pašvaldību. Ja tobrīd pašvaldībai nebija prioritāte ieguldīt milzu līdzekļus, bet uzņēmējs vēlējās veikalu tieši tur un tad, uzņēmējs pats piekrita pašvaldības prasībai un vienojās par šādiem noteikumiem. Taču vēlāk, klausoties vairākkārtējas prezentācijas un attiecīgos lobijus, brieda situācija šo vienošanos atcelt. Par laimi, juridiskā un saimnieciskā pieredze guva virsroku.
(2) Manas prioritātes vienmēr ir bijušas saimnieciska rīcība. Savlaicīgi plānot un darīt darbus, lai tie nebūtu jāuzlabo, jāreorganizē vai jāpapildina. Tā bija un turpmāk būs mana prioritāte. Vienmēr esmu iestājies par loģiskiem, pārdomātiem un saimnieciski izdevīgākiem lēmumiem, taču tādi ne vienmēr ir tikuši pieņemti. Piemērus varu minēt daudz. Pārstāvēsim savus vēlētājus un Mārupes novada intereses tikpat centīgi un saimnieciski, turklāt, esot varas pozīcijā, visi uzskaitītie jautājumi būs jārisina prioritāri, ar dubultu atbildību.

JKP Jaunā konservatīvā partija: Dace Krastiņa
(2) Jaunās konservatīvās partijas (JKP) galvenais izaicinājums jaunajā sasaukumā ir panākt Mārupes un Babītes novadu atjaunošanu to sākotnējā veidolā – kādi tie bija pirms administratīvi teritoriālās reformas. Mūsu mērķis ir saglabāt vēsturisko identitāti un nodrošināt taisnīgu, līdzsvarotu attīstību visās apkaimēs. Esošajā ekonomiskajā modelī, ņemot vērā straujo iedzīvotāju skaita pieaugumu, līdzvērtīga attīstība Mārupes un Babītes teritorijās nav iespējama.
Turklāt nav pareizi, ka Babītes un Salas pagastu iedzīvotāji maksā nodokļus pašvaldībai, kuras infrastruktūru faktiski neizmanto. Nākamgad Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izvērtēs administratīvi teritoriālās reformas rezultātus, un būs ļoti svarīgi, kādu vērtējumu šim procesam sniegs pašvaldība.
Jāuzsver arī, ka Babītes un Salas pagastos drīzumā tiks sasniegts likumā noteiktais 15 000 deklarēto iedzīvotāju slieksnis, kas dos Mārupes novada pašvaldībai tiesības pieprasīt Saeimai Babītes novada atjaunošanu.

“Latvijas attīstībai”: Aivars Osītis
(1) Ejot uz iepriekšējām vēlēšanām, mūsu piedāvājums bija vērsts uz dažādu iedzīvotāju grupu interešu pārstāvniecību, ieviešot jaunu un modernu novada pārvaldības modeli, kas tostarp sniegtu iespēju iedzīvotājiem iesaistīties lēmumu pieņemšanā.
Tomēr darbs opozīcijā nesniedz iespēju pilnā apjomā realizēt izvirzītos mērķus: pieejama izglītība, iekļaujoša sabiedrība, cilvēkiem draudzīga vide un citus. Bet, neskatoties uz to, varam būt lepni ar paveikto – ir sakārtots viens svarīgs jautājums – nodibināta Mārupes novada Sporta skola, kas ir būtisks solis sporta jomas pilnveidē.
(2) Pašvaldības kompetencē ir daudz jautājumu, kuri būtu jārisina, sadarbojoties ar novada uzņēmējiem, lai padarītu procesus efektīvākus un racionālākus. Te es domāju, piemēram, privātos bērnudārzus, kur jau šobrīd ir tik liela kapacitāte, ka, izveidojot sadarbību, tie spētu nodrošināt ar vietu bērnudārzā katru mūsu mazo novadnieku.
Līdzīgi ir ar dažādām interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmām – gan sportā, gan mūzikas un mākslas jomā.

LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ:
Edgars Jansons
(2) Viennozīmīgi un vispirmām kārtām ir samazināt NĪN nodokļa slogu juridiskām personām, kurām pieder nekustamais īpašums Mārupes novadā un ir reģistrēta juridiskā adrese Mārupes novadā. Tāds pasākums daudziem uzņēmējiem Mārupē atbrīvos ievērojamus naudas līdzekļus savas pamatdarbības finansēšanai un jaunu darbinieku piesaistīšanai, it sevišķi no Mārupes iedzīvotājiem.

Latvijas Zaļā partija:
Valdis Kārkliņš
(1) Šajā sasaukumā, sadarbojoties ar kolēģiem, esam panākuši nozīmīgu progresu Mārupes novada attīstībā, kas ir pamanāms jau padarītajos darbos. Īpaši lepns esmu par ieguldījumu infrastruktūras projektos – ceļu un ielu sakārtošanā, viedo apgaismojuma sistēmu ieviešanā, izglītības un sporta objektu modernizācijā. Tāpat esam ieviesuši vairākus atbalsta mehānismus iedzīvotājiem, tostarp palielinot līdzfinansējumu bērniem privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs un ieviešot jaunus pabalstus ģimenēm ar jaundzimušajiem.
(2) Prioritāte: līdzsvarota novada attīstība. Galvenais izaicinājums būs nodrošināt, ka visa Mārupes novada teritorija attīstās vienmērīgi, neizceļot tikai atsevišķus centrus. Tas nozīmē sabalansēt pilsētvides un lauku teritoriju vajadzības, lai visiem iedzīvotājiem būtu pieejami kvalitatīvi pakalpojumi, ērta infrastruktūra, droša vide un iespējas izglītībai un uzņēmējdarbībai.

Jaunā VIENOTĪBA:
Edgars Jākobsons
(1) Atbildi nesniedza.
(2) Izaicinājums Nr. 1: sabalansēta attīstība starp infrastruktūru un sabiedrības vajadzībām. Ja tikšu ievēlēts, par savu galveno izaicinājumu uzskatu efektīvas infrastruktūras attīstības un iedzīvotāju dzīves kvalitātes līdzsvarošanu. Mārupes novads turpina strauji augt – gan iedzīvotāju skaita, gan uzņēmējdarbības aktivitātes ziņā. Tādēļ steidzami jārisina vairāki savstarpēji saistīti uzdevumi.
Pirmkārt, ir jāuzlabo satiksmes un transporta infrastruktūra – novadam nepieciešams sabiedriskā transporta tīkls, kas savieno visus ciemus, vienlaikus nodrošinot drošu pārvietošanos ar kājām un velosipēdiem. Risinājumi jāpieņem caurspīdīgi un ar sabiedrības līdzdalību, izmantojot digitālus rīkus un efektīvāku pašvaldības pārvaldi.
Tikai tā Mārupes novads var kļūt ne tikai par modernu dzīvesvietu, bet arī par piemēru līdzsvarotai attīstībai Latvijā.

Zaļo un Zemnieku savienība:
Matīss Rings
(1) Esmu lepns par to, ka ZZS aktīvi līdzdarbojas infrastruktūras un satiksmes drošības uzlabošanā Mārupes novadā – īpaši bērnudārzu un skolu tuvumā. Mūsu komanda iestājās par jaunu gājēju un veloceliņu izbūvi, kā arī papildu apgaismojuma un pārvietojamo foto radaru izvietošanu, lai uzlabotu drošību visiem satiksmes dalībniekiem.
Tas nav tikai simbolisks solis – tas ir reāls ieguldījums iedzīvotāju drošībā un ikdienas dzīves kvalitātē.
(2) Mans vissvarīgākais izaicinājums būs veicināt ciešāku sadarbību starp pašvaldību un vietējo sabiedrību – īpaši iedzīvotāju iniciatīvām. Mārupē dzīvo daudz aktīvu, radošu un uzņēmīgu cilvēku, kuri vēlas līdzdarboties savas vides attīstībā. Uzskatu, ka pašvaldības loma nav kavēt, bet atbalstīt – ar infrastruktūru, vienkāršotu procedūru, caurspīdīgu komunikāciju un atsaucīgu attieksmi. Stiprinot šo sadarbību, mēs ne tikai palielinām iedzīvotāju uzticēšanos, bet arī veidojam Mārupi kā ilgtspējīgu, līdzsvarotu un iedzīvotājiem draudzīgu novadu.

Politiskā partija “Latvijas Reģionu
Apvienība”: Uģis Šteinbergs
(1) Nav iespējams izcelt vienu visnozīmīgāko lietu, jo četru gadu laikā ir paveikts daudz Mārupes novada izaugsmes un attīstības labā. Šī deputātu sasaukuma laikā ir izdevies piesaistīt salīdzinoši lielus ārējos finanšu līdzekļus no dažādiem finansēšanas avotiem, kas ir devis iespēju realizēt daudzus novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem nozīmīgus projektus. Starp lielākajiem jāmin apjomīgā ceļu un ielu infrastruktūras atjaunošana visā novada teritorijā, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas būvniecība, Piņķu multifunkcionālā stadiona būvniecība, darbu uzsākšana pie Tīraines bērnudārza būvniecības un Spilves ūdenssaimniecības un kanalizācijas sakārtošanas, kā arī daudzi citi.
(2) Kopš administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas pirmsākumiem esam iestājušies pret Mārupes un Babītes novadu apvienošanu. 2024. gada februāra domes sēdē to apliecinājām ar vienbalsīgu balsojumu PAR Mārupes un Babītes atdalīšanu 2021. gada novadu robežās.
Ņemot vērā, ka 2026. gadā tiks uzsākta administratīvi teritoriālās reformas izvērtēšana valsts līmenī, tad lielākais izaicinājums būs turpināt darbu pie novada vienmērīgas attīstības, rēķinoties ar diviem iespējamajiem nākotnes scenārijiem.
Iepazīsimies ar kandidātiem, ieklausīsimies viņu vārdos un vienlaikus izvērtēsim viņu darbus, salīdzināsim, izvēlēsimies un, pats galvenais, 7. jūnijā tiksimies vēlēšanu iecirkņos Mārupē!

Atbildēt